Základní škola a Praktická škola,
Rychnov nad Kněžnou, Kolowratská 485
 V úterý jsme měli náš první školní výlet v tomto školním roce. Nejprve jsme autobusem dojeli do Stěžer. Venku nás uvítali nádherně zbarvení papoušci Ara, lemuři, ve výběhu na nás koukali zvědaví koně. Byli jsme překvapení, že v tomto ZOO mají dokonce pelikána a klokanní rodinu. Nejvíce však děti zaujali nádherní zajíčci různých barev a velikostí. Tam jsme se zdrželi opravdu hodně dlouho.

Po více jak hodině jsme se přesunuli do Všestar do Archeoparku. Parku, který nám představil pravěk - jak lidé žili, jaké měli nástroje, čím se živili. Náš pan průvodce byl velmi vtipný, ale dokázal si sjednat i pořádek. Vyzkoušeli jsme si brousit kameny, pracovat s pravý pazourkem, obdělávat políčko, vyčistit zvířecí kůži a nebo také pomocí různých seker otesat kus dřeva. Zjistili jsme, že to není lehká věc a že bychom na takovou práci potřebovali asi tak týden :-)! Ochutnali jsme také tehdejší placky pečené na kameni. Byly moc dobré. Na závěr prohlídky jsme si vyzkoušeli ulovit mamuta pomocí dřevěného oštěpu a vrhače. No, myslím, že naše tlupa by se moc nenajedla. Ještě že žijeme v dnešní době :-)! 

files/WhatsApp_Video_2023-10-24_at_15_49_54.mp4


files/WhatsApp_Video_2023-10-24_at_18_51_20.mp4

ZOO Štěžery 


     

     

     


Archeopark Všestary 

     

     

     

     

Aktuality - Přehled novinek ze školy

Aktuality - Přehled novinek ze školy