Letošní slet čarodějnic

Moc děkujeme paním učitelkám na Láň, že nás přizvaly na čarodějnické řádění. Stanoviště byla úžasná, myslím, že vaření bublajícího lektvaru zkrátka bodovalo!

files/Čarodějnice 2024/WhatsApp_Video_2024-04-30_at_14_37_00.mp4

Na Den Země pro nás paní učitelky připravily opět spoustu zajímavých úkolů. Oslavy jsme zahájili úžasnou návštěvou rychnovského Déčka, které pro nás připravilo prohllídku tamního zvěřince. Viděli jsme pískomily, morčata, papouška, který celou dobu seděl panu Solárovi na ramenu. Také nám pan Solár ukázal vodní želvu a hady. Někteří stateční z nás si dokonce nechali položit užovku kolem krku! Po návratu do školy jsme pracovali na interaktivní tabuli - třídili jsme odpad, zahráli jsme si hru v aplikaci Kahoot! a ještě několik dalších her, které s oslavou Dne Země souvisí. Poté jsme vyrazili do ulic sbírat odpadky.

files/2023-2024/WhatsApp_Video_2024-04-25_at_13_21_31.mp4

files/ps_dopoledne.mp4

V úterý brzy ráno jsme se vydali my i spolužáci z Kostelce autobusem do Prahy, kde jsme měli objednanou prohlídku Pražského hradu. Viděli jsme prostory Starého královského paláce s Vladislavským sálem, navštívili jsme Chrám sv. Víta, Baziliku sv. Jiří a v neposlední řadě jsme si prošli Zlatou uličku. Někteří z nás doufali, že potkáme i pana prezidenta, ale to se nám, nepoštěstilo. Nachodili jsme něco málo kilometrů od Hradu až po Karlův most. Jediné, co nás trochu potrápilo, bylo počasí. Foukalo, žádné teplo, ale sluníčko nakonec vysvitlo.

files/2023-2024/WhatsApp_Video_2024-04-16_at_15_29_09.mp4

Aktuality - Přehled novinek ze školy